Arutelu:Laevade loend

Allikas: Mereviki
Redaktsioon seisuga 8. november 2010, kell 08:56 kasutajalt Mairold2 (arutelu)

Madli: Mul on veel üks ettepanek, millele oleks vaja tagasisidet, tuli meelde seoses "Meloodiaga", mis on just sobiv näide:

Laevade nimed võiksid olla märksõnana viimase nimega, mis laeval oli Eesti lipu all: "Meloodia" oli Eesti lipu all ka nimega "Mare Balticum" ja kannab praegu nime "ARV 1", aga laeva kõik eelmised ja järgmised nimed võiksid artiklis olla boldis.

Suures Vikipeedias on mõnel juhul muudetud uus (praegune) nimi märksõnaks, aga selle all ei pruugita otsida - vastupidi eeldatavasti saavad palju alles artiklist praeguse nime teada. On ka võimalik teha ümbersuunamislehekülg "Mare Balticum", mis viiks kohe "Meloodia" peale. Ka sellist võimalust on Vikipeedias mõnede teiste asjade, mitte laevade puhul kasutatud.

Arvan, et mõelge järele, kuidas oleks otstarbekam, ja andke teada. Siis saaks algusest peale ühes stiilis jätkata ega peaks palju ümber tegema.


Mõistlik ettepanek, Jätkame nii. Kui vaid selle laevade malli ja purserfunktsiooniga mäele saaks. Mairold 8. november 2010, kell 07:50 (EET)

Madli: Tegin ümber punased laevanimede lingid, mis kirjutasin artiklisse Erich Moik. Kui tegu on laevanimega, mis ei lange kokku (merelise) üldnime või mõne isikunimega, siis võiks see olla harilikul viisil kirjutatud, nt lihtsalt Regina Baltica, teistel juhtudel tuleks nime järel sulgudesse panna (laev). Kui on mitu ühenimelist laeva, siis oleks vist õige kirjutada sulgudesse ka ehitusaasta, nt. Estonia (laev 1980). SELLELE ETTEPANEKULE TAHAKSIN HEAMEELEGA TAGASISIDET, et mitte tühja tööd teha. Suur- ja väiketahelisi homonüümseid märksõnu see masin minu meelest ei erista (nt Anna ja ANNA).

Minuarust eristab suuri ja väikseid tähti. Jääb siis nii, et laevade nimed pealkirjas läbiva suurtähega, aga tekstis sees normaalselt (see eeldab muidugi siselingitekitamist suurte tähtedega nimele). Mairold 8. november 2010, kell 07:56 (EET)