Erinevus lehekülje "Eeselkopp" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''eeselkopp''' hol ''ezelshoofd'' [eezelshooft], sks ''Eselkopf'' [eezelkopf] - 2 avaga seadis taglasepeele ja selle pikenduse ühendamiseks. Kasutusel tengi kinnitamiseks alamasti topi,...)
 
P (6 redaktsiooni)
 
(ei näidata 3 kasutaja 5 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
 +
'''Eeselkopp''' (hollandi ''ezelshoofd'', saksa ''eselkopf'') on kahe avaga seadis [[taglas]]e[[peel]]e ja selle pikenduse ühendamiseks.
  
'''eeselkopp''' hol ''ezelshoofd'' [eezelshooft], sks ''Eselkopf'' [eezelkopf] - 2 avaga seadis taglasepeele ja selle pikenduse ühendamiseks. Kasutusel tengi kinnitamiseks alamasti topi, praamtengi kinnitamiseks marsstengi topi ja kliiverpoomi kinnitamiseks pukspriidi välisotsa külge. Algul tehti eeselkopp puidust (17. sajandil Hollandis), klipri eeselkopp oli rautisega ümbritsetud, nüüdisajal on eeselkopp terasest.
+
Eeselkopp on kasutusel [[teng]]i kinnitamiseks [[alamast]]i [[topp|topi]], [[praamteng]]i kinnitamiseks [[marssteng]]i topi ja [[kliiverpoom]]i kinnitamiseks [[pukspriit|pukspriidi]] välisotsa külge. Algul tehti eeselkopp puidust (17. sajandil Hollandis), [[klipper|klipri]] eeselkopp oli rautisega ümbritsetud, nüüdisajal on eeselkopp terasest.
  
 +
Autor: Enn Oja
  
Autor: Enn Oja
+
{{mereleksikon}}
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
[[Kategooria:Peelestik]]

Viimane redaktsioon: 18. veebruar 2015, kell 16:54

Eeselkopp (hollandi ezelshoofd, saksa eselkopf) on kahe avaga seadis taglasepeele ja selle pikenduse ühendamiseks.

Eeselkopp on kasutusel tengi kinnitamiseks alamasti topi, praamtengi kinnitamiseks marsstengi topi ja kliiverpoomi kinnitamiseks pukspriidi välisotsa külge. Algul tehti eeselkopp puidust (17. sajandil Hollandis), klipri eeselkopp oli rautisega ümbritsetud, nüüdisajal on eeselkopp terasest.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.