Erinevus lehekülje "Eeselkopp" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
P (6 redaktsiooni)
 
(ei näidata 3 kasutaja 4 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''eeselkopp''' hol ''ezelshoofd'' [eezelshooft], sks ''Eselkopf'' [eezelkopf] - 2 avaga seadis taglasepeele ja selle pikenduse ühendamiseks. Kasutusel tengi kinnitamiseks alamasti topi, praamtengi kinnitamiseks marsstengi topi ja kliiverpoomi kinnitamiseks pukspriidi välisotsa külge. Algul tehti eeselkopp puidust (17. sajandil Hollandis), klipri eeselkopp oli rautisega ümbritsetud, nüüdisajal on eeselkopp terasest.
+
'''Eeselkopp''' (hollandi ''ezelshoofd'', saksa ''eselkopf'') on kahe avaga seadis [[taglas]]e[[peel]]e ja selle pikenduse ühendamiseks.
  
 +
Eeselkopp on kasutusel [[teng]]i kinnitamiseks [[alamast]]i [[topp|topi]], [[praamteng]]i kinnitamiseks [[marssteng]]i topi ja [[kliiverpoom]]i kinnitamiseks [[pukspriit|pukspriidi]] välisotsa külge. Algul tehti eeselkopp puidust (17. sajandil Hollandis), [[klipper|klipri]] eeselkopp oli rautisega ümbritsetud, nüüdisajal on eeselkopp terasest.
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
{{mereleksikon}}
  
[[Pilt:eeselkopp2.jpg|thumb|left]]
+
[[Kategooria:Peelestik]]
[[Pilt:eeselkopp1.jpg|thumb|left]]
 

Viimane redaktsioon: 18. veebruar 2015, kell 16:54

Eeselkopp (hollandi ezelshoofd, saksa eselkopf) on kahe avaga seadis taglasepeele ja selle pikenduse ühendamiseks.

Eeselkopp on kasutusel tengi kinnitamiseks alamasti topi, praamtengi kinnitamiseks marsstengi topi ja kliiverpoomi kinnitamiseks pukspriidi välisotsa külge. Algul tehti eeselkopp puidust (17. sajandil Hollandis), klipri eeselkopp oli rautisega ümbritsetud, nüüdisajal on eeselkopp terasest.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.