Eesti Meremeeste Liit

Allikas: Mereviki
Redaktsioon seisuga 24. jaanuar 2019, kell 22:58 kasutajalt Tauri (arutelu | kaastöö) (kaasajastatud)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)
Eesti Meremeeste Liit
Eesti Meremeeste Liidu logo
Eesti Meremeeste Liidu logo
Lühendnimi: EML
Tüüp: seltsing
Nimi teistes keeltes: Estonian Seafarers' Association
Asutatud: 2018
Asutajad: Eesti Kaptenite Klubi
Eesti Laevajuhtide Liit
Eesti Laevamehaanikute Liit
Peakorter: Tallinn
Valdkonnad: Eesti merendus
Tegutsemispiirkonnad: Eesti
Töökeel(ed): eesti
Tütarorganisatsioonid: Eesti Kaptenite Klubi
Eesti Laevajuhtide Liit
Eesti Laevamehaanikute Liit

Eesti Meremeeste Liit on seltsing, mis tegutseb meremehi ühendavate kutseorganisatsioonide katusorganisatsioonina, kuhu kuuluvad Eesti Kaptenite Klubi, Eesti Laevajuhtide Liit ja Eesti Laevamehaanikute Liit.

Eesti Meremeeste Liit koondab ligi 400 Eesti laevaohvitseri ja see loodi katusorganisatsioonina 1. detsembril 2018. Eesti Meremeeste Liidu eesmärk on esindada oma liikmesorganisatsioone merendussektorit puudutavates küsimustes ning nõu ja tegevusega kaasa aidata Eesti meremajanduse ja -kultuuri edendamisele.

Eesti Meremeeste Liit 1989-2018

1989. aastal asutati mittetulundusühing Eesti Meremeeste Liit Eesti merenduse arendamiseks ja propageerimiseks ning eesti merekeele hoidmiseks.

Eesti Meremeeste Liitu võisid astuda vähemalt kolmeaastase meresõidustaažiga meremehed. Aastail 1992-2000 oli Eesti Meremeeste Liit ka ajalehe, seejärel ajakirja Meremees väljaandja.

Esimene ja kauaaegne liidu vanem oli Ants Pärna, viimane ja kauaaegne liidu vanem oli Heino Tohver. Eesti Meremeeste Liidu viimastel tegevusaastatel liidu liikmeskond vähenes, kuna uusi liikmeid märkimisväärselt ei lisandunud ja liikmeskond oli vananenud. Aktiivset tegevust ei toimunud. 2016. aasta lõpus suri Eesti Meremeeste Liidu vanem Heino Tohver. Pärast seda ei leidnud organisatsioon endale pikka aega uut juhti. 5. jaanuaril 2018 otsustati mittetulundusühingu Eesti Meremeeste Liit üldkoosolekul liidu tegevuse lõpetada ja tehti ettepanek samanimelise meremeeste katusorganisatsiooni loomiseks. Mittetulundusühing Eesti Meremeeste Liit kustutati registrist 18. mail 2018.