Erinevus lehekülje "Käilakuju" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
P (2 redaktsiooni)
(kategooria)
1. rida: 1. rida:
'''Käilakuju''' on [[purjelaev]]a [[vöör]]il olev ehis. 17.-18. sajandil kaunistati purjelaevade vöörieendit ja 19. sajandil puit- ja komposiitkerega (talastik terasest, kiil ja plangutus puidust) purjelaevade [[vöörtääv]]i ülaosa näiteks nikerdatud ning värvitud naise-, kangelase- või pühaku täis- või rinnakujuga. Kui 19. sajandi lõpp-poolel hakati ehitama peamiselt terasest purjelaevu, kadus käilakujude kasutamise komme.
+
'''Käilakuju''' on [[purjelaev]]a [[vöör]]il olev ehis. 17.-18. sajandil kaunistati purjelaevade vöörieendit ja 19. sajandil puit- ja komposiitkerega (talastik terasest, [[kiil]] ja [[plangutus]] puidust) purjelaevade [[vöörtääv]]i ülaosa näiteks nikerdatud ning värvitud naise-, kangelase- või pühaku täis- või rinnakujuga. Kui 19. sajandi lõpp-poolel hakati ehitama peamiselt terasest purjelaevu, kadus käilakujude kasutamise komme.
  
Autor: Enn Oja
+
{{mereleksikon}}
  
{{mereleksikon}}
+
[[Kategooria:Purjelaevade ehitus]]

Redaktsioon: 24. juuli 2015, kell 21:13

Käilakuju on purjelaeva vööril olev ehis. 17.-18. sajandil kaunistati purjelaevade vöörieendit ja 19. sajandil puit- ja komposiitkerega (talastik terasest, kiil ja plangutus puidust) purjelaevade vöörtäävi ülaosa näiteks nikerdatud ning värvitud naise-, kangelase- või pühaku täis- või rinnakujuga. Kui 19. sajandi lõpp-poolel hakati ehitama peamiselt terasest purjelaevu, kadus käilakujude kasutamise komme.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.