Erinevus lehekülje "Laevapere" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
P (3 redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''Laevapere''' (varemalt '''laeva meeskond''') on [[kapten]]i juhtimisel [[laev]]al töötavad ning [[munsterroll]]i möllitud inimesed. Laevapere koosneb kaptenist, juhtkonnast ([[tüürimees|tüürimehed]], [[mehaanik]]ud, [[pootsman]], varem ka laevaarst, [[radist]], [[reisilaev]]al restorani juhataja), masina- ja tekimeeskonnast ([[madrus]]ed, [[motorist]]id, masinistid, elektrikud, treial), teenindajatest (kokad, koristajad, pagarid).  
+
'''Laevapere''' (varemalt '''laeva meeskond''') on [[kapten]]i juhtimisel [[laev]]al töötavad ning [[munsterroll]]i möllitud inimesed. Laevapere koosneb kaptenist, juhtkonnast ([[tüürimees|tüürimehed]], [[mehaanik]]ud, [[pootsman]], varem ka laevaarst, [[radist]], [[reisilaev]]al [[intendant]]), masina- ja tekimeeskonnast ([[madrus]]ed, [[motorist]]id, masinistid, elektrikud, treial), teenindajatest (kokad, koristajad, pagarid).  
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
 
{{Mereleksikon}}
 
{{Mereleksikon}}
 +
 +
[[Kategooria:Ametid]]

Redaktsioon: 16. november 2015, kell 01:09

Laevapere (varemalt laeva meeskond) on kapteni juhtimisel laeval töötavad ning munsterrolli möllitud inimesed. Laevapere koosneb kaptenist, juhtkonnast (tüürimehed, mehaanikud, pootsman, varem ka laevaarst, radist, reisilaeval intendant), masina- ja tekimeeskonnast (madrused, motoristid, masinistid, elektrikud, treial), teenindajatest (kokad, koristajad, pagarid).

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.