Erinevus lehekülje "Lipukapten" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(toim)
1. rida: 1. rida:
'''Lipukapten''' on tunnistusega [[laevajuht]], kes vormiliselt asendas [[purjelaev]]as ilma kutsetunnistuseta tegelikku laevajuhti, kes tavaliselt oli ka laevaomanik. Eelkõige klaaris lipukapten sadamas laevapabereid, sest seal nõuti ka laevajuhi kutsetunnistust. Eestis kasutasid lipukaptenit 19. sajandi lõpupoole Pärnumaa randade esimeste kaugsõidupurjekate omanikud.
+
'''Lipukapten''' on tunnistusega [[laevajuht]], kes vormiliselt asendas [[purjelaev]]as ilma kutsetunnistuseta tegelikku laevajuhti, kes tavaliselt oli ka laevaomanik. Eelkõige klaaris lipukapten [[sadam]]as laevapabereid, sest seal nõuti ka laevajuhi kutsetunnistust. Eestis kasutasid lipukaptenit 19. sajandi lõpupoole Pärnumaa randade esimeste kaugsõidupurjekate omanikud.
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
 
{{mereleksikon}}
 
{{mereleksikon}}
 +
 +
[[Kategooria:Ametid]]

Redaktsioon: 17. mai 2014, kell 21:15

Lipukapten on tunnistusega laevajuht, kes vormiliselt asendas purjelaevas ilma kutsetunnistuseta tegelikku laevajuhti, kes tavaliselt oli ka laevaomanik. Eelkõige klaaris lipukapten sadamas laevapabereid, sest seal nõuti ka laevajuhi kutsetunnistust. Eestis kasutasid lipukaptenit 19. sajandi lõpupoole Pärnumaa randade esimeste kaugsõidupurjekate omanikud.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.