Erinevus lehekülje "Lootsik" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''Lootsik''', väike ümara või lameda põhjaga 3—5 m pikkune terava või laia päraga tüürita, 1—2 paari aerudega kalapaat. Kasutusel rannameres võrkudega lesta- jt [[äärekala]...)
 
P (3 redaktsiooni)
 
(ei näidata 2 kasutaja 2 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''Lootsik''', väike ümara või lameda põhjaga 3—5 m pikkune terava või laia päraga tüürita, 1—2 paari aerudega kalapaat. Kasutusel rannameres võrkudega lesta- jt [[äärekala]]de püügil, samuti noodapüügil noodatiibade lahtipäästmisel põhjast ning saagi kaldale toimetamisel. Ida-Pärnumaal nimet. lootsikuks haava- või paplipuust õõnestatud [[vene]]t. Vt ka haabju, julla.
+
'''Lootsik''' on väike ümara või lameda põhjaga 3-5 meetri pikkune terava või laia [[pära]]ga [[tüür]]ita, 1-2 paari [[aer]]udega [[kalapaat]]. Lootsik oli kasutusel rannameres võrkudega lesta- ja teiste [[äärekala]]de püügil, samuti [[noodapüük|noodapüügil]] [[noot|noodatiibade]] lahtipäästmisel põhjast ning saagi kaldale toimetamisel. Ida-Pärnumaal nimetati lootsikuks haava- või paplipuust õõnestatud [[vene]]t.
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
==Vaata ka==
 +
*[[haabju]]
 +
*[[julla]]
 +
 
 +
{{Mereleksikon}}
 +
 
 +
[[Kategooria:Paaditüübid]]

Viimane redaktsioon: 18. veebruar 2015, kell 17:48

Lootsik on väike ümara või lameda põhjaga 3-5 meetri pikkune terava või laia päraga tüürita, 1-2 paari aerudega kalapaat. Lootsik oli kasutusel rannameres võrkudega lesta- ja teiste äärekalade püügil, samuti noodapüügil noodatiibade lahtipäästmisel põhjast ning saagi kaldale toimetamisel. Ida-Pärnumaal nimetati lootsikuks haava- või paplipuust õõnestatud venet.

Vaata ka

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.