Ohutusjuurdluse Keskus

Allikas: Mereviki
Redaktsioon seisuga 28. veebruar 2021, kell 19:00 kasutajalt Jüri (arutelu | kaastöö) (Uus lehekülg: ''''Ohutusjuurdluse Keskus (OJK)''' on 1.jaanuaril 2012.a. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi juurde loodud struktuuriüksus, mille ülesanne on lennu-, laeva- ja raudtee...')
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Ohutusjuurdluse Keskus (OJK) on 1.jaanuaril 2012.a. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi juurde loodud struktuuriüksus, mille ülesanne on lennu-, laeva- ja raudteeõnnetuste ohutusjuurdlus.

Oma tegevuses lähtub OJK Lennundusseadusest, Raudteeseadusest, Mesesõiduohutuse seadusest, OJK põhimäärustest, Ohutusjuurdluse korrast, Euroopa Liidu  määrustest ning rahvusvahelistest kokkulepetest.

OJK on ohutusjuurdluste läbiviimisel sõltumatu ning iseseisev ja ei tegele süü ega vastutuse küsimustega.

Vastavalt Meresõiduohutuse seadusele viib OJK laevaõnnetuse ohutusjuurdlust läbi väga raskete ja raskete laevaõnnetuste suhtes, mis on seotud Eesti riigilippu kandva laevaga, leiab aset Eesti territoriaalvetes ja sisevetel või on seotud Eesti Vabariigi muude oluliste huvidega. Laevaõnnetuste ohutusjuurdluse ülesanne on selgitada välja juhtunu asjaolud, põhjused ja tagajärjed ning ohutusjuurdluse tulemuste põhjal parandada meresõiduohutust ja vähendada õnnetuste toimumise riski tulevikus.

Allikad