Erinevus lehekülje "Purjelaev" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''purjelaev''' (/purjekas) - purjedega laev, mille kogu purjepind on küllaldane tuules iseseisvalt edasiliikumiseks ja pööramiseks. Purjestuse järgi jaotatakse purjelaevad (täis- ja ...)
 
 
(ei näidata 4 kasutaja 6 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''purjelaev''' (/purjekas) - purjedega laev, mille kogu purjepind on küllaldane tuules iseseisvalt edasiliikumiseks ja pööramiseks. Purjestuse järgi jaotatakse purjelaevad (täis- ja osalise) raapurjestusega laevadeks (täislaev, parklaev, barkantiin, brigantiin, prikk, marss-seilkuunar) ja pikipurjestusega laevadeks (kuunarid, kutter, luup, lüüger). Osa purjelaevadest ei kuulu oma purjede paigutuse ja purjetüübi poolest põhitüüpide hulka.
+
'''Purjelaev''' on [[puri|purjedega]] laev, mille kogu purjepind on küllaldane tuules iseseisvalt edasiliikumiseks ja pööramiseks.
  
Autor: Enn Oja
+
[[Purjestus]]e järgi jaotatakse purjelaevad (täis- ja osalise) raapurjestusega laevadeks ([[täislaev]], [[parklaev]], [[barkantiin]], [[brigantiin]], [[prikk]], [[marsseilkuunar]]) ja pikipurjestusega laevadeks ([[kuunar]], [[kutter]], [[luup]], [[lüüger]]). Osa purjelaevadest ei kuulu oma purjede paigutuse ja purjetüübi poolest põhitüüpide hulka.
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
Purjestusega [[väikelaev]]a nimetatakse vahel '''purjekaks'''.
  
[[Pilt:purjelaev.jpg]]
+
{{mereleksikon}}
 +
 
 +
[[Kategooria:Laev]]
 +
[[Kategooria:Purjelaevade tüübid| ]]

Viimane redaktsioon: 30. märts 2019, kell 01:32

Purjelaev on purjedega laev, mille kogu purjepind on küllaldane tuules iseseisvalt edasiliikumiseks ja pööramiseks.

Purjestuse järgi jaotatakse purjelaevad (täis- ja osalise) raapurjestusega laevadeks (täislaev, parklaev, barkantiin, brigantiin, prikk, marsseilkuunar) ja pikipurjestusega laevadeks (kuunar, kutter, luup, lüüger). Osa purjelaevadest ei kuulu oma purjede paigutuse ja purjetüübi poolest põhitüüpide hulka.

Purjestusega väikelaeva nimetatakse vahel purjekaks.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.