Erinevus lehekülje "Saksid" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''saksid''' - tõsteseade, kraana eelkäija. Koosnesid kahest pikast ülalt kokku seotud palgist, mida trossi abil hoiti kaldasendis ja mille tipust rippus tali. Kasutati mastide ja kliiv...)
 
1. rida: 1. rida:
'''saksid''' - tõsteseade, kraana eelkäija. Koosnesid kahest pikast ülalt kokku seotud palgist, mida trossi abil hoiti kaldasendis ja mille tipust rippus tali. Kasutati mastide ja kliiverpoomi kohaletõstmiseks purjelaeva ehitamisel, tali lööpri pingutamiseks kasutati siis ankrupeli.
+
'''Saksid''' on tõsteseade, kraana eelkäija. Saksid koosnesid kahest pikast ülalt kokku seotud palgist, mida [[tross]]i abil hoiti kaldasendis ja mille tipust rippus [[tali]]. Kasutati [[mast]]ide ja [[kliiverpoom]]i kohaletõstmiseks [[purjelaev]]a ehitamisel, tali lööpri pingutamiseks kasutati siis [[ankrupeli]].
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
{{mereleksikon}}

Redaktsioon: 2. märts 2013, kell 13:58

Saksid on tõsteseade, kraana eelkäija. Saksid koosnesid kahest pikast ülalt kokku seotud palgist, mida trossi abil hoiti kaldasendis ja mille tipust rippus tali. Kasutati mastide ja kliiverpoomi kohaletõstmiseks purjelaeva ehitamisel, tali lööpri pingutamiseks kasutati siis ankrupeli.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.