Erinevus lehekülje "Slipp" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(täiendamine + pildid)
1. rida: 1. rida:
'''Slipp''' (inglise keelest) on  
+
'''Slipp''' (inglise keelest) on:
*'''1.''' rööbastega kaldtee, mida mööda tõmmatakse [[laev]] veest välja või lastakse vette. Laev liigub vankritel [[vints]]ide abil. On pikislippe, millel laevu tõstetakse ja lastakse vette, [[vöör]] või [[ahter]] ees, ja põikslippe, millel laevu tõstetakse ja lastakse vette, külg ees. Slipi juures paiknevad [[staapel|staaplid]], kus laevu ehitatakse või remonditakse.
+
#rööbastega kaldtee, mida mööda tõmmatakse [[laev]] veest välja või lastakse vette. Laev liigub vankritel [[vints]]ide abil. On pikislippe, millel laevu tõstetakse ja lastakse vette, [[vöör]] või [[ahter]] ees, ja põikslippe, millel laevu tõstetakse ja lastakse vette, külg ees. Slipi juures paiknevad [[staapel|staaplid]], kus laevu [[laevaehitus|ehitatakse]] või [[laevaremont|remonditakse]]. [[Väikelaev]]ade veest välja tõmbamiseks või vette laskmiseks slipilt kasutatakse järelhaagist. Väikelaevade slipil rööpad enamasti puuduvad.
*'''2.''' laeva ahtris [[veeliin]]ilt algav kaldpind kala[[traaler]]il [[traal]]i, vaalapüügibaaslaeval vaalade tekile tõmbamiseks.
+
#laeva ahtris [[veeliin]]ilt algav kaldpind kala[[traaler]]il [[traal]]i, vaalapüügi[[baaslaev]]al vaalade, pääste- ja rannavalvelaeval või muul taolisel laeval [[tööpaat|tööpaadi]] [[tekk|tekile]] tõmbamiseks.
 +
 
 +
<gallery>
 +
Pilt:AMALIE slipil.JPG|Pärnu Laevatehase slipp
 +
Pilt:VALVE ahter.JPG|VALVE ahtrislipp
 +
</gallery>
  
 
==Vaata ka==
 
==Vaata ka==

Redaktsioon: 20. juuni 2016, kell 20:35

Slipp (inglise keelest) on:

  1. rööbastega kaldtee, mida mööda tõmmatakse laev veest välja või lastakse vette. Laev liigub vankritel vintside abil. On pikislippe, millel laevu tõstetakse ja lastakse vette, vöör või ahter ees, ja põikslippe, millel laevu tõstetakse ja lastakse vette, külg ees. Slipi juures paiknevad staaplid, kus laevu ehitatakse või remonditakse. Väikelaevade veest välja tõmbamiseks või vette laskmiseks slipilt kasutatakse järelhaagist. Väikelaevade slipil rööpad enamasti puuduvad.
  2. laeva ahtris veeliinilt algav kaldpind kalatraaleril traali, vaalapüügibaaslaeval vaalade, pääste- ja rannavalvelaeval või muul taolisel laeval tööpaadi tekile tõmbamiseks.

Vaata ka

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.