Erinevus lehekülje "Suund" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''suund''' - 1. Astronoomiline suund - taevakeha asujoon silmapiirlaotuses, nurk vaatleja meridiaani tasandi ja vaadeldavat taevakeha läbiva püsttasandi vahel. Eristatakse astronoomilis...)
 
1. rida: 1. rida:
'''suund''' - 1. Astronoomiline suund - taevakeha asujoon silmapiirlaotuses, nurk vaatleja meridiaani tasandi ja vaadeldavat taevakeha läbiva püsttasandi vahel. Eristatakse astronoomilist täisring- (põhjasuunast päripäeva 0°...360°), poolring- (põhjasuunast üle ida- või läänesuuna lõunasse 0°...180°) ja veerandringsuunda (põhja- või lõunasuunast itta või läände 0°...90°). 2. Tõeline suund - tõelise meridiaani tasandi ja maapealset punkti läbiva püsttasandi vaheline nurk, loetakse põhjasuunast päripäeva 0°...360°, nagu tõelist peilingut. 3. Magnetsuund - magnetmeridiaani põhjasuuna ja antud suuna vaheline nurk, loetakse päripäeva 0°...360°.
+
'''Suund''' on
 +
 
 +
*1. '''astronoomiline suund''' ehk taevakeha asujoon silmapiirlaotuses, see on nurk vaatleja meridiaani tasandi ja vaadeldavat taevakeha läbiva püsttasandi vahel. Eristatakse astronoomilist täisring- (põhjasuunast päripäeva 0°...360°), poolring- (põhjasuunast üle ida- või läänesuuna lõunasse 0°...180°) ja veerandringsuunda (põhja- või lõunasuunast itta või läände 0°...90°).
 +
 
 +
*2. '''tõeline suund''' ehk tõelise meridiaani tasandi ja maapealset punkti läbiva püsttasandi vaheline nurk, mida loetakse põhjasuunast päripäeva 0°...360° nagu tõelist peilingut.
 +
 
 +
*3. '''magnetsuund''' ehk magnetmeridiaani põhjasuuna ja antud suuna vaheline nurk, mida loetakse päripäeva 0°...360°.
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
 
[[Pilt:suund.gif]]
 
[[Pilt:suund.gif]]

Redaktsioon: 11. juuni 2010, kell 00:26

Suund on

  • 1. astronoomiline suund ehk taevakeha asujoon silmapiirlaotuses, see on nurk vaatleja meridiaani tasandi ja vaadeldavat taevakeha läbiva püsttasandi vahel. Eristatakse astronoomilist täisring- (põhjasuunast päripäeva 0°...360°), poolring- (põhjasuunast üle ida- või läänesuuna lõunasse 0°...180°) ja veerandringsuunda (põhja- või lõunasuunast itta või läände 0°...90°).
  • 2. tõeline suund ehk tõelise meridiaani tasandi ja maapealset punkti läbiva püsttasandi vaheline nurk, mida loetakse põhjasuunast päripäeva 0°...360° nagu tõelist peilingut.
  • 3. magnetsuund ehk magnetmeridiaani põhjasuuna ja antud suuna vaheline nurk, mida loetakse päripäeva 0°...360°.

Autor: Enn Oja

Fail:Suund.gif