Võllitunnel

Allikas: Mereviki
Redaktsioon seisuga 9. detsember 2015, kell 17:39 kasutajalt Jüri (arutelu | kaastöö) (Uus lehekülg: ''''Võllitunnel''' on veetihe kitsas pikk ruum masinaruumi ja ahterpiigi vaheseinte vahel, mis läbib ahtripoolseid laadruume ja tanke, kaitse...')
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Võllitunnel on veetihe kitsas pikk ruum masinaruumi ja ahterpiigi vaheseinte vahel, mis läbib ahtripoolseid laadruume ja tanke, kaitseb selles paiknevat võlliliini mehaaniliste vigastuste eest.

Võllitunnel on pealt kaarja konstruktsiooniga ja selliste mõõtmete ning paigutusega , mis võimaldab ligipääsu võlliliini kontrollimiseks ja hoolduseks; ohutuse tagamiseks on võlliliin varustatud kaitsepiirdega. Laadruumi poolt on võllitunnel tavaliselt kaetud puitvoodriga. Võllitunneli ahtriosas (ahterpiigi vaheseina ees) on retsess, millesse on sageli sobitatud varuväljapääs. Võllitunnel on masinaruumi poolt käsitsi või automaatselt klinkettuksega suletav, et dedvudseadme tihendite rikke puhul kaitsta masinaruumi sissetungiva vee eest. Võlliliini ahtriosas on ka välimise põhjani ulatuv pilsikaev, mis on seotud kuivendussüsteemiga.

Autor: Jüri Kask

Allikad

  • Морской энциклопедичекий справочник. Судостроение. Leningrad, 1986