Erinevus lehekülje "Vrakk" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(Uus lehekülg: ''''Vrakk''' (norra ''vrak'') on uppunud, randunud või muidu kõlbmatuks muutunud laeva kere. Laevaliiklusele ohtlik vrakk tähistatakse poide või toode...')
 
P
 
(ei näidata sama kasutaja üht vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''Vrakk''' (norra ''vrak'') on uppunud, randunud või muidu kõlbmatuks muutunud [[laev]]a [[laevakere|kere]].  Laevaliiklusele ohtlik vrakk tähistatakse [[poi]]de või [[tooder|toodritega]] ning märgitakse [[merekaart|merekaardile]]. Kohalikel võimuorganitel (Eestis [[Veeteede Amet]]il) on õigus vrakk eemaldada või hävitada. Kavatsusest vrakki päästa või üles tõsta peab selle omanik teatama aasta jooksul pärast [[laevahukk]]u. Vanim teada olev vrakk leiti Egeuse merest (vanus 4450 ± 250 aastat). Vrd [[mahajäetud laev]].
+
'''Vrakk''' (norra ''vrak'') on uppunud, randunud või muidu kõlbmatuks muutunud [[laev]]a [[laevakere|kere]].  Laevaliiklusele ohtlik vrakk tähistatakse [[poi]]de või [[tooder|toodritega]] ning märgitakse [[merekaart|merekaardile]]. Kohalikel võimuorganitel (Eestis [[Veeteede Amet]]il) on õigus vrakk eemaldada või hävitada. Kavatsusest vrakki päästa või üles tõsta peab selle omanik teatama aasta jooksul pärast [[laevahukk]]u. Vanim teada olev vrakk leiti Egeuse merest (vanus 4450 ± 250 aastat).
 +
 
 +
==Vaata ka==
 +
*[[mahajäetud laev]]
  
 
{{Mereleksikon}}
 
{{Mereleksikon}}
 +
 +
[[Kategooria:Mereõigus]]

Viimane redaktsioon: 27. juuli 2016, kell 21:39

Vrakk (norra vrak) on uppunud, randunud või muidu kõlbmatuks muutunud laeva kere. Laevaliiklusele ohtlik vrakk tähistatakse poide või toodritega ning märgitakse merekaardile. Kohalikel võimuorganitel (Eestis Veeteede Ametil) on õigus vrakk eemaldada või hävitada. Kavatsusest vrakki päästa või üles tõsta peab selle omanik teatama aasta jooksul pärast laevahukku. Vanim teada olev vrakk leiti Egeuse merest (vanus 4450 ± 250 aastat).

Vaata ka

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.