Malli arutelu:Mereleksikon

Allikas: Mereviki

Kuidas saab teha nii, et malliga ei tuleks kaasa ka seletus? Nagu on pildi autoriõiguse mallil? Oodatud on ka ettepanekud, kuidas see mall võiks paremini välja näha ja mida kirjutada Mairold 4. november 2010, kell 09:53 (EET)

Arvan, et selle malli peale võiks välja tulla tilluke kaanepilt ja muud polekski tarvis. Aga artikkel Mereleksikon, kus see kaanepilt oleks suuremalt, peaks eraldi olema. Madli 5. november 2010, kell 00:13 (EET)
Muutsin veidi, aga võiks veel paremaks. Leidsin ka seletuse kaasamineku vältimise võimaluse. Mairold 5. november 2010, kell 03:46 (EET)
Hea, aga võiks veel paremini: kui saaks kaanepildi paar millimeetrit suuremaks ja kasti madalamaks ning tagasihoidlikuma värviga - praegune on veidi karjuvat tooni. Madli 5. november 2010, kell 23:36 (EET)
Ikka pusin, kõik katsetamise-eksimise tulemus. Saaks muidugi veel paremini, aga seda võimalust ma ei leidnud, kuidas kastisisest rohkem keskele saada... Mairold 6. november 2010, kell 04:16 (EET)
Tegin ka kaks omapoolset varianti. Näha saab minu kasutajalehel. Malli suurus sõltub monitorist. Seetõttu võib ka teksti paigutus erinevates arvutites erinev olla. Kui monitor pole õigel kõrgusel (peaks olema umbes silmade kõrgusel), siis varieerub ka heledus (raamatu pilt ei pruugi olla taustast eristatav või vastupidi). Minu ettepaneks oleks, et see Mereleksikoni mall asuks artikli arutelulehe all. Artikli juures on see minu arvates liiga suur. Pildi väiksemaks tegemine ei ole ka otstarbekas, sest siis jääb pildist alles mingi kribu - raamatu pealkiri peaks loetav olema. Teine variant on see, et raamatu pilti üldse mitte kasutada. Mina pooldan isiklikult pildiga malli, mis asuks artikli arutelulehel. Tauri 6. november 2010, kell 14:55 (EET)
Proovisin eile Mairoldi malli paari artikli juures. Kui panin selle artikli teksti lõppu, kus seni oli allikaviide, siis lõhkus see artikli terviklikkuse, kui seejärel järgnesid pildid, välislingid ja kategooriad, nii et võib-olla tõesti panna see arutelulehele. Või siis artikli lõppu kõige viimaseks, välislinkidest allapoole. Tauri mallidest meeldis mulle vasakpoolne rohkem. Madli 7. november 2010, kell 01:18 (EET)
Minulgi on vahel see peavalu, et ei tea, kuidas redigeerimisel asju järjestada, et lõpp-pilt ilus oleks. Aga viime siis uuendatud malli arutelulehele jah. Mairold 7. november 2010, kell 02:29 (EET)
Praegune ilus väike mall sobib artiklilehe lõppu päris hästi. Kui lõpus on pildid, siis paigutub viimase pildi kõrvale, aga see ei sega. Madli 13. november 2010, kell 01:11 (EET)
Kas sellel mallil on mingi tunnus, mis paigutab selle igal juhul artikli lõppu vasakule? Muidu ju hea, aga siis ei sobi artikleid hiljem täiendada. Lisasin artiklisse Autoveolaev selle osa, mis oli selle laevatüübi kohta artiklis Ro-ro-laev. Kui püüdsin allikarida, mis jäi artikli keskele, asendada MerLe malliga, siis maandus see ikka artikli lõppu, mistõttu jätsin sellesse artiklisse siiski tekstirea esimese osa allika kohta. Madli 25. november 2010, kell 00:57 (EET)
Ilmselt on see automaatselt nii, et mall on kas artikli alguses või lõpus, kuigi vikipeedias on ka paremal ääres olevaid. See ilmselt tahab vaidlemist, et kui oleme mereleksikoni artiklit kaasajastanud, siis kas enam maksab mereleksikoni aluseks tuua. Sel juhul piisaks vaid mereleksikoni allika viitena kasutada (mis tuletab mulle meelde, et viite mall on siiani lahti harutamata). Mairold 25. november 2010, kell 02:32 (EET)
Jah, kui viidete mall oleks olemas, siis saaks seda paindlikumalt kasutada. Kus terve artikkel tugineb Mereleksikonile, sinna mall, ja kus vaid osa artiklist, sinna parajasse kohta viide. Siis saab ka artikli eri osasid paremini kokku kirjutada. Praegu jäi Autoveolaev justkui kahes osas, sest ma ei tihanud algusest midagi ära kustutada. Madli 26. november 2010, kell 00:39 (EET)