Erinevus lehekülje "Geograafilised koordinaadid" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''Geograafilised koordinaadid''' on maapinnapunkti nurkkoordinaadid: geograafiline laius on nurk referentsellipsoidi või geoidi normaali ja ekvatoriaaltasandi vahel ekvaatorist põhja v...)
 
P
 
(ei näidata 2 kasutaja 2 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''Geograafilised koordinaadid''' on maapinnapunkti nurkkoordinaadid: geograafiline laius on nurk referentsellipsoidi või geoidi normaali ja ekvatoriaaltasandi vahel ekvaatorist põhja või lõuna suunas 0° - 90° (põhjalaius ja lõunalaius); geograafiline pikkus on kahetahuline nurk  [[algmeridiaani]] ja antud punkti meridiaantasandi vahel, mõõdetakse algmeridiaanist ida või lääne suunas 0° - 180° (idapikkus ja läänepikkus). Geograafilised koordinaadid võttis teadaolevalt esmakordselt kasutusele II saj e.m.a. elanud kreeka astronoom Hipparchos.
+
'''Geograafilised koordinaadid''' on maapinnapunkti nurkkoordinaadid.
 +
 
 +
'''Geograafiline laius''' on nurk referentsellipsoidi või geoidi normaali ja ekvatoriaaltasandi vahel ekvaatorist põhja või lõuna suunas 0°-90° (põhjalaius ja lõunalaius).
 +
 
 +
'''Geograafiline pikkus''' on kahetahuline nurk  [[algmeridiaan]]i ja antud punkti meridiaantasandi vahel, mõõdetakse algmeridiaanist ida või lääne suunas 0°-180° (idapikkus ja läänepikkus).
 +
 
 +
Geograafilised koordinaadid võttis teadaolevalt esmakordselt kasutusele II saj e.m.a. elanud kreeka astronoom Hipparchos.
 +
 
 +
[[Kategooria:Kartograafia]]

Viimane redaktsioon: 4. mai 2015, kell 00:31

Geograafilised koordinaadid on maapinnapunkti nurkkoordinaadid.

Geograafiline laius on nurk referentsellipsoidi või geoidi normaali ja ekvatoriaaltasandi vahel ekvaatorist põhja või lõuna suunas 0°-90° (põhjalaius ja lõunalaius).

Geograafiline pikkus on kahetahuline nurk algmeridiaani ja antud punkti meridiaantasandi vahel, mõõdetakse algmeridiaanist ida või lääne suunas 0°-180° (idapikkus ja läänepikkus).

Geograafilised koordinaadid võttis teadaolevalt esmakordselt kasutusele II saj e.m.a. elanud kreeka astronoom Hipparchos.