Erinevus lehekülje "Lüüvers" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''lüüvers''' holl leuvers - äärestatud ümarauk purjes, päevapurjes, presendis. Augu servad on tugevdatud metallrõnga või õmmeldud äärisega. Piki purjeservi paiknevaid lüüvers...)
 
P (3 redaktsiooni)
 
(ei näidata 2 kasutaja 2 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''lüüvers''' holl leuvers - äärestatud ümarauk purjes, päevapurjes, presendis. Augu servad on tugevdatud metallrõnga või õmmeldud äärisega. Piki purjeservi paiknevaid lüüverseid nimetatakse purjesilmadeks ja kasutatakse purje kinnitamiseks servapidi taglasepeelte külge. Rehviaugud on lüüversid, mis asetsevad raapurje ülaservaga või kahvelpurje alaservaga rööbiti ridadena. Nendest läbi paiknevad rehvpaelad.
+
'''Lüüvers''' (hollandi ''leuvers'') on äärestatud ümarauk [[puri|purjes]], päevapurjes, presendis. Augu servad on tugevdatud metallrõnga või õmmeldud äärisega. Piki purjeservi paiknevaid lüüverseid nimetatakse purjesilmadeks ja kasutatakse purje kinnitamiseks servapidi [[taglas]]e[[peel]]te külge. Rehviaugud on lüüversid, mis asetsevad [[raapuri|raapurje]] ülaservaga või [[kahvelpuri|kahvelpurje]] alaservaga rööbiti ridadena. Nendest läbi paiknevad rehvpaelad.
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
[[Pilt:Lüüvers.jpg|thumb|left]]
+
{{mereleksikon}}
 +
 
 +
[[Kategooria:Purje osad]]

Viimane redaktsioon: 18. veebruar 2015, kell 17:49

Lüüvers (hollandi leuvers) on äärestatud ümarauk purjes, päevapurjes, presendis. Augu servad on tugevdatud metallrõnga või õmmeldud äärisega. Piki purjeservi paiknevaid lüüverseid nimetatakse purjesilmadeks ja kasutatakse purje kinnitamiseks servapidi taglasepeelte külge. Rehviaugud on lüüversid, mis asetsevad raapurje ülaservaga või kahvelpurje alaservaga rööbiti ridadena. Nendest läbi paiknevad rehvpaelad.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.