Mariehamn

Allikas: Mereviki
Redaktsioon seisuga 21. juuli 2015, kell 01:03 kasutajalt Madli (arutelu | kaastöö) (Idasadam)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Mariehamn on Ahvenamaa administratiivne keskus ja kahe sadamaga sadamalinn.

Mariehamnis on merekool, meremuuseum, Viking Line´i ja Eckerö Line´i peakontorid ning hulk muid laevandusega seotud ettevõtteid.

Sadamaettevõte

2014. aastal loodi Mariehamni linnale kuuluv sadamaettevõte Mariehamns hamn AB, mille ülesanne on sadamategevus nii kommerts- kui ka väikelaevasadamais. Sadamaettevõte teeb vajalikud investeeringud ning haldab lisaks hoonetele ja sadamarajatistele ka linnale kuuluvat sadamaterritooriumi ja -akvatooriumi.

Läänesadam

Mariehamni Läänesadam (Västerhamn) on peamiselt reisisadam, mille reisiterminal kuulub linnale. Varem väljusid reisiterminalist Silja Line´i ja Viking Line´i parvlaevad Kapellskäri sadamasse ning seal peatusid öösiti nii Birka Line´i merematkelaev kui ka Ånedin Linjeni BIRGER JARL.

Ahvenamaale on Soome ja Rootsi liitumisel Euroopa Liiduga tehtud maksuerand. Tax-free-kaubanduse võimaldamiseks teevad nüüd Mariehamni Läänesadamas lühipeatuse ka Tallinki Tallinna-Stockholmi liini parvlaevad, samuti nii Tallinki kui ka Viking Line´i Helsingi-Stockholmi liini ja Turu-Stockholmi liini parvlaevad.

Läänesadamas seisab ka muuseumilaev, Ahvenamaa reederi Gustaf Eriksoni 1903. aastal ehitatud teraskerega parklaev POMMERN.

Idasadam

Mariehamni Idasadam (Österhamn) on suurim väikelaevade külalissadam, milles on ruumi 300 väikelaevale.

Välislingid