Mereviki

Allikas: Mereviki
Redaktsioon seisuga 5. jaanuar 2011, kell 09:54 kasutajalt Mairold2 (arutelu) (mis on mereviki?)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Mereviki ehk mereentsüklopeedia veebis on mereteemaliste terminite, sündmuste, objektide, isikute jmt avalik andmekogu, mis asub Veeteede Ameti veebiruumis ja mille koostamist koordineerib ameti teatmeteoste talitus. Merevikit täiendatakse ja parandatakse pidevalt, eelkõige on Eestiga seonduv materjal, aga on ka muud.

Mereviki loomise idee tekkis mõnel Veeteede ameti töötajal 2008. aasta algul, asuti koguma märksõnu. Samuti oli lõpusirgel inglise-eesti meresõnaraamatu koostamine ja Merekeele nõukojal tekkis eestikeelse merekeele levitamise ja propageerimise järele uue väljundi soov. Kuna igasugu eelarvete kokkutõmbamise ajal ei paistnud uue leksikoni taolise raamatu väljaandmine lähiaastatel reaalne, aga ometigi oli mingil kujul vaja juba artiklite koostamisega algust teha, otsustati selleks kasutada veebi võimalusi. Otsustati mediaviki rakenduse kasuks, mis on veebientsüklopeediate koostajate seas kogu maailmas levinud.

Merevikit asuti looma 1996. aastal välja antud Mereleksikoni põhjal, aga palju seal avaldatust on siin kaasajastatud ja kindlasti on vahepealse aja jooksul muid mereteemalisi materjale lisandunud, mida püütakse koguda. Töögrupis on praegu nii Veeteede ameti töötajaid kui ka Merekeele nõukoja liikmeid ja ka mõned abilised väljaspoolt.
18. märtsil loodi esimene lehekülg - märksõnade nimekiri. Esimene artikkel koostati 22. aprillil 2009. Vaata ka artiklite loomise statistikat.