Ohutusjuurdluse koodeks

Allikas: Mereviki
Redaktsioon seisuga 26. veebruar 2021, kell 03:39 kasutajalt Jüri (arutelu | kaastöö) (Uus lehekülg: ''''Mereõnnetuste või mereintsidendi ohutuse uurimise rahvusvaheliste standardite ja soovitatavate tavade koodeks (ohutusjuurdluse koodeks)''' (''Code of International Standards...')
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Mereõnnetuste või mereintsidendi ohutuse uurimise rahvusvaheliste standardite ja soovitatavate tavade koodeks (ohutusjuurdluse koodeks) (Code of International Standards and Recommended Practices for a Safety Investigation into a Marine Casualty or Marine Incident (Casualty Investigation Code) on IMO meresõiduohutuse komitee (Maritime Safety Commitee – MSC) kaheksakümne neljandal istungjärgul (7.–16. mai 2008) resolutsiooniga MSC.255 (84) vastu võetud koodeks.

Samal istungjärgul resolutsiooniga MSC. 257(84) võeti vastu SOLASe konventsiooni XI-1 peatüki uus reegel 6 - Lisanõuded mereõnnetuse uurimise kohta, mis teeb koodeksi osalusriikidele kohustuslikuks.

Vastuvõetud koodeksi eesmärk on ennetada mereohvreid ja mereintsidente tulevikus, pakkudes osalusriikidele ühtset ja järjepidevat, muust uurimisest (tsiviil-, kriminaal-, haldusmenetlus) eraldi ja sellest sõltumatut mereohutuse uurimist ja IMOle uurimustulemuste aruannete esitamist, et võimaldada laialdast teabe levitamist, mis soodustab rahvusvahelisel merendusvaldkonnal ohutusprobleemide lahendamist.

Koodeksi ja SOLASe muudatuse jõustumise kuupäev on 1. jaanuar 2010.

Autor: Jüri Kask