Erinevus lehekülje "Pootsmani vile" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
P (2 redaktsiooni)
(kategooria)
 
1. rida: 1. rida:
'''Pootsmani vile''' on kõvera piibu sarnane pronksvile, millega [[purjelaev|purje-]] ja [[sõjalaev]]al antakse signaale ja käsklusi - vile triller eelneb suusõnalisele käsklusele. [[Pootsman]] ja korrapidaja kannavad vilet vaskketiga kaelas ning tavakohaselt peavad vile ja kett särama. Pootsmani vile võeti kasutusele 16. sajandil, algul oli ta [[admiral]]i, siis [[kapten]]i seisuseese. Mõnes riigis on kasutusel ka sarnased ohvitseride viled, milega antakse auavaldussignaale või juhitakse [[laev]]u manööverdamisel.
+
'''Pootsmani vile''' on kõvera piibu sarnane pronksvile, millega [[purjelaev|purje-]] ja [[sõjalaev]]al antakse signaale ja käsklusi - vile triller eelneb suusõnalisele käsklusele. [[Pootsman]] ja korrapidaja kannavad vilet vaskketiga kaelas ning tavakohaselt peavad vile ja kett särama. Pootsmani vile võeti kasutusele 16. sajandil, algul oli ta [[admiral]]i, siis [[kapten]]i seisusese. Mõnes riigis on kasutusel ka samalaadsed ohvitseride viled, milega antakse auavaldussignaale või juhitakse [[laev]]u manööverdamisel.
  
Autor: Enn Oja
+
{{mereleksikon}}
  
{{mereleksikon}}
+
[[Kategooria:Merekultuur]]
 +
[[Kategooria:Meresõjandus]]

Viimane redaktsioon: 12. september 2016, kell 00:44

Pootsmani vile on kõvera piibu sarnane pronksvile, millega purje- ja sõjalaeval antakse signaale ja käsklusi - vile triller eelneb suusõnalisele käsklusele. Pootsman ja korrapidaja kannavad vilet vaskketiga kaelas ning tavakohaselt peavad vile ja kett särama. Pootsmani vile võeti kasutusele 16. sajandil, algul oli ta admirali, siis kapteni seisusese. Mõnes riigis on kasutusel ka samalaadsed ohvitseride viled, milega antakse auavaldussignaale või juhitakse laevu manööverdamisel.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.