Erinevus lehekülje "Trepimadrus" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
P (2 redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''Trepimadrus''' on [[sadam]]as [[laevatrepp|laevatrepi]] juures [[vaht|vahis]] olev [[madrus]]. Enne teist maailmasõda oli Eesti [[reisilaev]]ade trepimadruste ülesanne juhatada reisijad [[kajut]]eisse ning kanda nende pagas laeva[[tekk|tekile]] ja kajuteisse. Reisilaevade trepimadrused kandsid sinist [[meremees|meremehe]]kampsunit, rinnal punaste tähtedega [[laev]]a nimi. Kauba[[aurik]]utel päeval trepivahti polnud, teda asendas mõni [[tüürimees]]test. Kaasajal määratakse trepivaht laevaomaniku äranägemisel või vastavalt vajadusele. Trepimadrus jälgib külastajate liikumist ja trepi korrasolekut ning tagab ohutuse trepil.
+
'''Trepimadrus''' on [[sadam]]as [[laevatrepp|laevatrepi]] juures [[vaht|vahis]] olev [[madrus]]. Enne Teist maailmasõda oli Eesti [[reisilaev]]ade trepimadruste ülesanne juhatada reisijad [[kajut]]eisse ning kanda nende pagas laeva[[tekk|tekile]] ja kajuteisse. Reisilaevade trepimadrused kandsid sinist [[meremees|meremehe]]kampsunit, rinnal punaste tähtedega [[laev]]a nimi. Kauba[[aurik]]utel päeval trepivahti polnud, teda asendas mõni [[tüürimees]]test. Tänapäeval määratakse trepivaht laevaomaniku äranägemisel või vastavalt vajadusele. Trepimadrus jälgib külastajate liikumist ja trepi korrasolekut ning tagab ohutuse trepil.
  
 
{{mereleksikon}}
 
{{mereleksikon}}
  
 
[[Kategooria:Ametid]]
 
[[Kategooria:Ametid]]

Redaktsioon: 30. märts 2019, kell 01:24

Trepimadrus on sadamas laevatrepi juures vahis olev madrus. Enne Teist maailmasõda oli Eesti reisilaevade trepimadruste ülesanne juhatada reisijad kajuteisse ning kanda nende pagas laevatekile ja kajuteisse. Reisilaevade trepimadrused kandsid sinist meremehekampsunit, rinnal punaste tähtedega laeva nimi. Kaubaaurikutel päeval trepivahti polnud, teda asendas mõni tüürimeestest. Tänapäeval määratakse trepivaht laevaomaniku äranägemisel või vastavalt vajadusele. Trepimadrus jälgib külastajate liikumist ja trepi korrasolekut ning tagab ohutuse trepil.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.