Pardamaaling

Allikas: Mereviki

Pardamaaling on laeva küljele maalitud reklaamkiri või joonis. Tavaliselt on see reederi logo või laevaliin, uuemal ajal on vahel pardamaalingu hulgas ka reederi kodulehe aadress.

Ka siis, kui eelmise reederi värvilahendust ei muudeta, värvib uus reeder eelmise pardamaalingu üle. Et laev võib ka sama reederi omanduses eri liinidel sõita, mis võib tähendada pardamaalingu vahetust, siis on praktilistel põhjustel kasutatud ainult pardamaalingu värvimist.

Tulelaevadele maaliti suurelt laeva nimi. Enamjaolt kasutatakse pardamaalingut reisilaevadel, kuid järjest sagedamini on seda hakatud kasutama ka kaubalaevadel. Silmatorkavaid pardamaalinguid võib kohata ka kruisilaevadel.

Eesti laevadest on suurim tervet laevakeret kattev Navitrolla pardamaaling GALAXYl.

Galerii

Näiteks DANA REGINA on ka Vanasadamas kandnud mitut pardamaalingut. Esmalt kui NORD ESTONIA. Stockholmi liinilt lahkumise järel kandis laev nime THOR HEYERDAL ja Larvik Line´i pardamaalingut. Kui laev uuesti Eestisse tuli, sai see nimeks VANA TALLINN ja kaunistuseks Inreko logo. Enne laevakere ülevärvimist Tallinki uue disaini kohaselt oli laeva valgel küljel Tallinki sinimust logo.

Vaata ka