Erich Moik

Allikas: Mereviki

Erich Moik (21. juuni 1948 - 28. jaanuar 2009) oli Eesti kapten ja sadamakapten.

Erich Moik sündis 1948. aastal Tallinnas. Pärast Tallinna Merekooli lõpetas ta Leningradi Kõrgema Merekooli ja 1992. aaastal Eesti Diplomaatide kooli väliskaubandussuhete alal. Sellele lisaks täiendas Erich Moik end mitmesugustel kursustel Odessas, Moskvas, Tallinnas, Malmös ja Stockholmis.

Kaugsõidukapteniks sai Erich Moik 1980. aastal, 1980ndate lõpul töötas ta kaks aastat Eesti Merelaevanduse esindajana Nigeerias. Laiemale üldsusele sai Erich Moik tuntuks reisilaevakaptenina, ta töötas Tallinn-Helsingi liinil parvlaevade SAINT PATRICK II ja VANA TALLINN ning Tallinn-Stockholmi liinil parvlaevade MARE BALTICUM ja REGINA BALTICA kaptenina. Sooritanud rootsi keeles lootsieksami, sai ta sai õiguse sõita Stockholmi saarestikus ilma lootsita. Pärast kaldale tulekut töötas Erich Moik Vene-Balti sadama, Paldiski Põhjasadama ja Sillamäe sadama sadamakaptenina.

1990ndate aastate lõpul valiti Erich Moik Eesti Kaptenite Klubi presidendiks. Ta kuulus ka paljudesse komisjonidesse ja ekspertide töörühmadesse.