Erinevus lehekülje "Hüdrograafialaev" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(Uus lehekülg: ''''Hüdrograafialaev''' on eriehituse ja varustusega laev merede ja suuremate siseveekogude põhjareljeefi, hoovuste, sügavuste jm. navigatsioonitingimuste uurim...')
 
(Allikad)
 
(ei näidata 2 kasutaja 2 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''Hüdrograafialaev''' on eriehituse ja varustusega [[laev]] merede ja suuremate siseveekogude [[põhjareljeef]]i, [[hoovus]]te, sügavuste jm. [[navigatsioonitingimus]]te uurimiseks, [[rannajoon]]e ja [[kaldaorientiir]]ide fikseerimiseks ning täpsustamiseks [[merekaart]]ide, [[lootsiraamat]]ute, [[navigatsioon]]i-käsiraamatute ja -teatmike koostamise ja täpsustamise eesmärgil, [[ujuvmärk]]ide ([[meremärk]]ide) paigaldamiseks, väljavõtmiseks ja hooldamiseks ning [[kaldamärk]]ide kontrollimiseks ja teenindamiseks.                                                                                                
+
'''Hüdrograafialaev''' on eriehituse ja -varustusega [[laev]] [[meri|merede]] ja suuremate siseveekogude põhjareljeefi, [[hoovus]]te, sügavuste jm. [[navigatsioon]]itingimuste uurimiseks, [[rannajoon]]e ja [[kaldaorientiir]]ide fikseerimiseks ning täpsustamiseks, et koostada ja täpsustada [[merekaart]]e, [[lootsiraamat]]uid, [[navigatsioon]]ikäsiraamatuid ja -teatmikke, paigaldada, välja võtta ja hooldada [[ujuvmärk]]e ([[meremärk]]e) ning kontrollida ja hooldada [[kaldamärk]]e.  
  
[[Veeteede Amet]]i hüdrograafialaevad on:  
+
[[Veeteede Amet]]i hüdrograafialaevad:  
    •[[EVA-300]]  
+
*[[EVA-300]]  
    •[[EVA-320]]  
+
*[[EVA-320]]  
    •[[EVA-325]]  
+
*[[EVA-325]]  
    *[[JAKOB PREI (laev)|JAKOB PREI]]  
+
*[[JAKOB PREI (laev)|JAKOB PREI]]  
    •[[EVA-303]]
+
*[[EVA-303]]
  
    Autor:[[Jüri Kask]]
+
Autor:[[Jüri Kask]]
  
 
==Allikad==
 
==Allikad==
 
[[MerLe]]
 
[[MerLe]]
  
[[Kategooria:laevatüübid]]
+
{{Laevatüübid}}
 +
 
 +
[[Kategooria:Laevatüübid]]

Viimane redaktsioon: 28. jaanuar 2019, kell 23:51

Hüdrograafialaev on eriehituse ja -varustusega laev merede ja suuremate siseveekogude põhjareljeefi, hoovuste, sügavuste jm. navigatsioonitingimuste uurimiseks, rannajoone ja kaldaorientiiride fikseerimiseks ning täpsustamiseks, et koostada ja täpsustada merekaarte, lootsiraamatuid, navigatsioonikäsiraamatuid ja -teatmikke, paigaldada, välja võtta ja hooldada ujuvmärke (meremärke) ning kontrollida ja hooldada kaldamärke.

Veeteede Ameti hüdrograafialaevad:

Autor:Jüri Kask

Allikad

MerLe